Кафедра інформаційних технологій та кібербезпеки

Завідувач кафедри:

Плотніков Валерій Михайлович, доктор технічних наук, професор.

Телефони: (048)720-91-01 (зав), (048)720-91-14, (048)720-91-18.

Сайт кафедри: http://www.kit401.od.ua

(аудиторії 229, 253 (зав), 261, 219, 270)

Кафедрою Інформаційних технологій та кібербезпеки здійснюється підготовка фахівців за спрямуванням 050101 «Комп’ютерні науки» по спеціальностям:

05010101 «Інформаційні управляючі системи та технології»

05010102 «Інформаційні технології проектування».

Фахівці з напряму підготовки бакалаврів «Комп’ютерні науки» під час навчання набувають глибокі теоретичні та практичні знання, займаються проектуванням, розробкою та впровадженням інформаційно-управляючих систем, експертних систем та систем автоматизованого проектування.

Історія кафедри. У 2008 році шляхом злиття 2-х кафедр «Інформаційно-управляючих систем» та «Систем автоматизованого проектування» була заснована Кафедра Інформаційних технологій. У 2012 році у зв’язку із введенням нової спеціалізації кафедру перейменовано у Кафедру Інформаційних технологій та кібербезпеки.

Завідувач кафедри. Завідує кафедрою ІТтаКБ доктор технічних наук, професор, дійсний член-кореспондент міжнародної академії інформатизації, член-кореспондент академії зв’язку України по відділенню телебачення Плотніков Валерій Михайлович.

Склад кафедри. Навчальний процес на кафедрі здійснюють 25 викладачів. Серед науково-педагогічних працівників кафедри – 2 професори, 4 доценти, кандидати наук, та 19 старших викладачів та асистентів, які ведуть науково-дослідницьку діяльність із метою отримання наукового ступеню та успішно поєднують наукові дослідження із викладацькою роботою. Серед викладачів немає таких, базова освіта яких не відповідає профілю дисципліни, яку він викладає, а також тих, чий напрямок наукових досліджень і дисертаційних робіт не співпадає з профілем дисциплін, що викладаються.

Викладачі кафедри:

МАЗУРОК ТЕТЯНА ЛЕОНІДІВНА професор,   д.т. н.
СТАНОВСЬКА ТЕТЯНА ПАВЛІВНА доцент, канд. техн. наук
БОЛТАЧ СВІТЛАНА ВІКТОРІВНА асистент
БАРКАР СТЕЛА ОЛЕГІВНА асистент

Наукові пріоритети кафедри:

Визнаючи провідну роль наукових досліджень в розвитку кафедри і в удосконаленні навчального процесу, кафедра ІТтаКБ сконцентрувала особливу увагу на виконанні наукових досліджень в напрямах, найбільш перспективних, які відображують головні тенденції, що склались в світі і в Україні у зв’язку з становленням інформаційного суспільства:

• інтелектуалізація систем управління
  • проектування інформаційних систем
  • інформатизація технологій управління комп’ютерними системами
  • кібербезпека.

Активна участь викладачів кафедри у науково-дослідній роботі суттєво підвищує не тільки їх професійний рівень, але й забезпечує більш якісну підготовку фахівців. Всі вони приймають участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях, публікують статті у фахових наукових виданнях в Україні та за ії межами. Можна виділити такі публікації:

1. 1.Т. Л. Мазурок Нейромережева реалізація інтелектуальної підтримки прийняття рішень в автоматизованому управлінні навчанням / Системні дослідження та інформаційні технології. – 2011. - №3. – С.88-101.
  2. 2.Ломовцев П. Б.  Моделирование систем трубопроводов в среде Inventor. / Десята Всеукраїнська  науково-технічна конференція “Математичне моделювання та інформаційні технології”, збірник тез, Додаток до журналу “Холодильна техніка та технологія” №5 (133) 2011 р., с. 76 - 77
  3. 3.Попков Д. М. Генетический алгоритм в задаче оптимизации учебного расписания / Збірник тез десятої всеукраїнської науково-технічної конференції «Математичне моделювання та інформаційні технології». Додаток до журналу «Холодильна техніка і технологія» №5 (133) 2011 – Одеса, с 47-48
  4. 4.Селіванова А. В. Нейро-нечітке моделювання управління холодильною установкою для комп’ютерного тренажера /   А. В. Селіванова, Т. Л. Мазурок, А. П. Селіванов // Системні технології. Регіональний міжвузівський збірник наукових праць. – Випуск 4 (81) –Дніпропетровськ, 2012 – 208 с. -  С. 136-141.
  5. Selivanova A., Filina-Dawidowicz L.: Modelowanie inteligentnego systemu sterowania uniwersalną instalacją chłodniczą. Chłodnictwo, nr 9 (tom XLVIII), Warszawa, 2013, s. 34-38.

Викладачі кафедри завжди прагнуть залучати студентів до участі у всіх видах наукової діяльності, результати яких втілюються у найкращих дипломних роботах та наукових публікаціях, а далі у дисертаційних роботах.  Студенти кафедри ведуть активну наукову роботу, про що свідчить їх участь у наукових конференціях.

Кафедрою Інформаційних технологій та кібербезпеки у 2002 році ініційовано проведення щорічної всеукраїнської науково–технічної конференції «Математичне моделювання та інформаційні технології» (ММіIT), у якій приймають участь викладачі кафедр ФІТтаКБ, співробітники та наукові діячі навчальних закладів і підприємств м. Одеси та інших міст. Також кафедрою Інформаційних технологій проводяться  різноманітні студентські семінари, метою яких є створення діалогу між викладачами та студентами, виявлення обдарованих студентів і формування чіткої наукової спрямованості у роботі студентів на майбутнє. Кафедра КІТтаКБ веде власну секцію на щорічній Всеукраїнській науково-технічній конференції молодих вчених, аспірантів та студентів  "Стан, досягнення і перспективи інформаційних систем і технологій" , яка проводиться у ІХКЕ ОНАПТ.

Участь у олімпіадах.

Щороку студенти та викладачі кафедри ІТКБ приймають участь у різноманітних фахових олімпіадах таких як

• Міжнародна Олімпіада у сфері інформаційних технологій для студентів вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації «IT-Планета» (ІТ-Олімпіада)
  • змагання програмістів в області професійного інтелекту OCPC2013